Góry Zajęcze -Przedmiejskie wzniesienia wydmowe (razem z drugą częścią Gór Zajęczych znajdującą się po drugiej stronie ulicy z torowiskiem tramwajowym stanowiły jeden pas wzniesień) wysokość do 65 m n.p.m. (8 m), sztucznie zalesione, porastają je drzewa iglaste lubiące suche gleby wydmowe, fauna: wiewiórki. W czasie wojen szwedzkich miejsce działań wojennych.

      Piekarskie Góry-stanowiły wydmy, które rozciągają się w obecnym obszarze Bydgoskiego Przedmieścia od ul. Matejki do ul. Sienkiewicza w linii wschód-zachód oraz od ul. Kraszewskiego do ul. Słowackiego na osi północ-południe. Choć należy zwrócić uwagę, że najdalej wysuniętą na wschód, częściowo zachowaną wydmą, która niemalże styka się ze Starym Miastem jest łagodne wzniesienie ze ścieżką spacerową wiodącą od Aleji 500-lecia do Placu Rapackiego, którą porasta wiekowy i imponujący drzewostan liściasty.
Nazwa tego obszaru wywodzi się z czasów nowożytnej migracji rzemiosła piekarniczego i piernikarskiego z obszaru Starego Miasta, która została podyktowana względami bezpieczeństwa, bowiem ówczesne piekarskie piece stanowiły spore zagrożenie pożarowe dla zwartej i ciasnej zabudowy starówki. Komasacja zakończyła się w XVIII wieku i zaowocowała powstaniem tu liczącego się ośrodka wytwarzającego chleb dla intensywnie rozwijającego się Torunia. Przez pewien czas w pobliżu Piekarskich Gór przebiegała ul. Piekarska. Z chwilą rozbudowy Twierdzy Toruń, znaczna powierzchnia istniejących wokół wydm została zniwelowana.Teren ten został przekształcony w park, który stanowi malowniczą zieloną enklawę i jest chętnie odwiedzany przez okolicznych mieszkańców.