WEEKEND z OM PTTK w Toruniu.

 21-22-09.2019r.

Sobota.

 

            Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa, wspólnie z Urzędem Miasta Torunia, MZK oraz Polskim Zrzeszeniem Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Toruniu zapraszają mieszkańców miasta do wzięcia udziału w dniu 21 września br. w obchodach „Międzynarodowego Dnia bez Samochodu” i skorzystania z n/w propozycji:

 

Wycieczka piesza z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”.

 

             Spotkanie na placu przed CH Plaza, przy ul. Broniewskiego 90, o godz. 9.00. Trasa pieszej wycieczki będzie wiodła przez: Fort VIII, Fort VII, Bielany, Chełmińskie Przedmieście, z zakończeniem w zajezdni tramwajowej MZK, przy ul. Sienkiewicza. Długość pieszej trasy wyniesie około 9 km. Będzie możliwe zwiedzanie zajezdni. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Hanna Czech.

„Spacer z Przewodnikiem PTTK - Bydgoskie Przedmieście Nieznane”.

        Spotkanie z przewodnikiem PTTK nastąpi przy portierni Zajezdni MZK, ul. Sienkiewicza 24/2, o godz. 12.00. Spacer z przewodnikiem po nieznanych atrakcjach Bydgoskiego Przedmieścia. Spacer potrwa około 1,5 godziny. Ilość miejsc dla uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń - biuro@pzits.torun.pl, 56/66 29 075

 

 „XLVIII Zlot  Pieczonego  Ziemniaka”. 

 

             W sobotę 21 września br. Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta, szczególnie tych najmłodszych, do udziału w „XLVIII Zlocie   Pieczonego Ziemniaka”. Współorganizatorami imprezy są: Urząd Miasta Torunia, Starostwo Powiatowe w Toruniu oraz Urząd Gminy  Lubicz. Uczestnicy będą mieli do wyboru pokonanie jednej z  3 tras (2 piesze i 1 rowerowa), prowadzących do bazy imprezy, która będzie nad jeziorem Józefowo.  W programie imprezy przewidziane są konkursy na najładniejszą rzeźbę wykonaną w ziemniaku, na program artystyczny związany z tematyką imprezy oraz na projekt kolejnego znaczka turystycznego. Poza tym uczestnicy otrzymają pamiątkowy znaczek, odcisk okolicznościowej pieczęci, grochówkę turystyczną, potwierdzenie punktów na Odznakę Turystyki Pieszej i Kolarską Odznakę Turystyczną a zwycięzcy w poszczególnych konkursach nagrody. Komandorem Zlotu będzie przodownik turystyki pieszej Marek Ruciński. Zapisy do udziału w imprezie są przyjmowane do wyczerpania miejsc w siedzibie Oddziału przy ul. Piekary 41.

   Regulamin w zakładce (AKTUALNOŚCI).

 

„ XXVII  Mistrzostwach Torunia w Marszach na Orientację”.

 

      Również  sobotę   Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu wspólnie z Klubem Imprez na Orientację „SKARMAT” i Urzędem Miasta Torunia zapraszają  sympatyków tej dyscypliny turystyki kwalifikowanej do udziału w „ XXVII  Mistrzostwach Torunia w Marszach na Orientację”. Baza imprezy  zlokalizowana jest   przy budynku Przedszkola Miejskiego nr 18 w Toruniu, przy ul. Konrada Grasera 3 (kierunek Osiedle JAR). W godz. od 9.00 do 10.00 uczestnicy będą przyjmowani w bazie  imprezy, a dalej w oparciu i przy pomocy mapy startowej nietypowej czarno – białej, będą pokonywać wyznaczone trasy. Przy zgłoszeniach obowiązuje podział na grupy wiekowe, zgodnie z określoną kategorią SZ – trasa szkoleniowa dla początkujących (bez ograniczeń wiekowych i liczby osób w zespole) istnieje możliwość startu z instruktorem, TP – trasa dla początkujących lub urodzonych w 2006 r i młodszych ( zespoły 2-3 osobowe), TT – ur. w roku  2003 - 2005  i młodsi, TU – ur. w latach  1999 - 2002, TZ – dla zaawansowanych lub ur. w 1998 roku i starszych. Zakończenie imprezy połączone z ogłoszeniem wyników, wręczeniem nagród oraz dyplomów przewidziane jest około godziny 14.30. Kierownikiem imprezy będzie przodownik imprez na orientację Wojciech Kluska.

 

                                                                        opracował. Henryk Miłoszewski.