WEEKEND z OM PTTK w Toruniu.

14 - 16/17.02.2019r.

14.02.2019r. Czwartek.

 

Wycieczka piesza z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK".

 

            W najbliższy czwartek tj. 14 lutego 2019r. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i okolic na wyprawę za miasto, w ramach popularnego cyklu wycieczek krajoznawczo-turystycznych „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie uczestników nastąpi o godz. 7.30 na dworcu autobusowym, przy ul. Dąbrowskiego, skąd o godz. 7.45 odjadą autobusem do Świecia. W Świeciu turyści obejrzą najważniejsze obiekty krajoznawcze miasta m.in. kościół św. Stanisława Biskupa i Matki Boskiej Częstochowskiej z początku XV w., fragmenty dawnych gotyckich obwarowań z końca XIV w., zespół klasztorny Bernardynów z kościołem Niepokalanego Poczęcia NPM z lat 1692-1720. Ważnym punktem będą odwiedziny zamku wodnego, zbudowanego w latach 1338-1350 przez Krzyżaków oraz ratusza miejskiego z 1879 r. W dalszej części trasa będzie wiodła przez Głogówko do Chełmna, czyli znakowanym szlakiem turystycznym w kolorze niebieskim. W Chełmnie turyści oprócz obiektów krajoznawczych wezmą udział w święcie św. Walentego – patrona zakochanych. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Rajmund Czechowski, a jej długość wyniesie ca 13 km. Powrót do Torunia autobusem około godz. 18.00.

 

Sobota.

 

Wycieczka piesza z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK".

 

            Dwa dni później tj. 16 lutego br.  Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu ponownie zaprasza mieszkańców miasta i okolic na wyprawę za miasto, w ramach popularnego cyklu wycieczek krajoznawczo-turystycznych „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie uczestników o godz. 9.00 przy Szpitalu dziecięcym „Na Skarpie”, skąd turyści wyjdą na trasę kierując się duktami leśnymi przez Małgorzatowo , dalej wzdłuż Drwęcy do Lampusza, następnie do Kaszczorka, z zakończeniem „Na Skarpie”. Długość trasy do przejścia wyniesie ca 11 km, a wycieczką będzie kierował przodownik turystyki pieszej Tadeusz Perlik.

Drwęca rzeka o długości 207 km uchodzi do Wisły 400 m w Kaszczorku-Złotorii. W 1961 r. na Drwęcy został utworzony rezerwat ichtiofaunistyczny, który obejmuje całą rzekę. Ochronie gatunkowej podlegają: pstrąg potokowy, łosoś, certa i troć wędrowna. Obok mostu po prawej stronie Drwęcy znajduje się filia Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

 

Niedziela.

 

Wycieczka rowerowa „IX Walentynkowy Rajd Rowerowy”.

 

            W niedzielę tj. 17 lutego 2019 r. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa wspólnie z Klubem Turystyki Kolarskiej „Przygoda” w Toruniu zapraszają mieszkańców miasta i okolic na wyprawę rowerową za miasto pn. „IX Walentynkowy Rajd Rowerowy”. Spotkanie cyklistów przed wyjazdem odbędzie się o godz. 10.00 przy ul. Grudziądzkiej na parkingu CH Kometa. W dalszej części imprezy rowerowej będzie wspólny przejazd przez Łysomice, do Zakrzewka, gdzie przewidziano konkursy rekreacyjne oraz posiłek. Następnie powrót do Torunia. Łącznie długość przejazdu wyniesie ca 25 km. Aby wziąć udział w rajdzie rowerowym należy wcześniej zgłosić się do biura oddziału i uiścić stosowne wpisowe. Komandorem rajdu będzie – Wojciech Wajgert.

Regulamin rajdu w zakładce (AKTUALNOŚCI).

 

                                                                                                     opracował. Henryk Miłoszewski.