-Zbiórka uczestników miała miejsce na pętli tramwajowej MZK przy Motoarenie, skąd uczestnicy przemaszerowali do szlaku czerwonego i nim nad brzeg Portu Drzewnego.
Port Drzewny – stanowił on niegdyś ważny punkt transportowy na drodze wodnej Wisły (przeładowywano w nim ogromne ilości drewna). Prace rozpoczęto w 1906 r., a uroczyste otwarcie nastąpiło 5.10.1909 r. Zlokalizowano go 6 km od centrum miasta na obszarze wcześniejszej miejscowości Korzeniec, gdzie już w XVII w. wytworzyła się odnoga Wisły. Stanowi element drogi wodnej rzeki Wisły, z która jest połączony kanałem wjazdowym w 744,5 km biegu rzeki. Basen Portu ma długość wynoszącą 1800 m, a szerokość 350 - 390 m, a kanał wjazdowy liczy 1500 m długości i 60 - 70 m szerokości. Powierzchnia wodna przy średnim stanie wody wynosi: w basenie 59,39 ha, w kanale wjazdowym 11,37 ha, łącznie 70,76 ha. Ze względu na swoją powierzchnię wodną, port drzewny w Toruniu jest największym tego typu obiektem na Wiśle.
Do 1962 r. Port Drzewny był zapleczem warsztatowym, magazynowym i bazą postojową jednostek pływających byłego Rejonu Dróg Wodnych w Toruniu. Administrator Portu posiadał na tym obiekcie budynek warsztatowy, strażnicę wodną. W czasie jego eksploatacji port wymagał systematycznego pogłębiania wlotu kanału wjazdowego. Z chwilą przeniesienia w 1962 r. bazy warsztatowo-magazynowej i taboru pływającego do portu zimowego w Toruniu, ustała żegluga w Porcie Drzewnym.
- Z uporządkowanego i zagospodarowanego nabrzeża portu grupa udała się wzdłuż zabudowań Szkoły Medialnej, zakładu Towimor, pracowniczych ogródków działkowych i nową ścieżką rowerową do Przysieka.
Przysiek – jako osada Prseschek była wzmiankowana w 1346 r. w dokumencie wielkiego mistrza Henryka Dusemera, który uposażył nią kościół św. Jana Chrzciciela w Starym Toruniu. W 1457 r. król Kazimierz Jagiellończyk nadał wieś miastu Toruniowi. Od 1608 r. rada miejska Torunia założyła tam folwark, który w czasie wojny szwedzko-polskiej został zniszczony. Istniejący przy folwarku browar przez całe lata znany był z produkowanego w nim piwa przysieckiego. Właścicielami majątku w okresie 1883-86 był Julius Freitag, a w latach 1886–1940 rodzina Neumann. Od 1946 r. majątek przeszedł na własność skarbu państwa polskiego. W 2002 r. zabytkowy dwór wraz z przyległym terenem został przekazany Caritas Diecezji Toruńskiej dla potrzeb projektu stypendialnego – Fundusz dla Janka Muzykanta. Caritas dokonał w latach 2002-05 kapitalnego remontu dworu i dawnych zabudowań folwarcznych, doprowadzając cały obiekt do stanu z okresu świetności
Obiekty krajoznawcze: Eklektyczny dwór zbudowany w 1739 r. na miejscu poprzedniego. Przy dworze roztacza się 6 ha park dworski w typie krajobrazowym, w którym rośnie 38 gatunków drzew (m.in. dąb czerwony, choina kanadyjska, daglezja i dąb szkarłatny). Ciekawe są również: dawny budynek browaru przysieckiego z XVIII w. oraz częściowo zrekonstruowany młyn z 1725 r.
- Po obejrzeniu zabudowań folwarcznych, dworu, parku z cmentarzem rodowym grupa przekroczyła szosę i pomaszerowała przez miejscowość Przysiek do zabudowań Starego Torunia. Tu czekała na uczestników niespodzianka – poczęstunek (grochówka z wkładką, gorący napój i „co nieco”) przygotowany przez Prezesa Klubu Motorowego PTTK „Flisak” Ferdynanda Jabłońskiego i jego małżonkę Małgosię. Po godzinnej gościnie, wspólnej fotce i wręczeniu Hannie Czech honorowej odznaki Klubu „Flisak” gościnni Gospodarze pożegnali uczestników WR którzy mocno spóźnieni pomaszerowali w drogę powrotną. Leśną drogą, przez tereny po byłym Polchemie, obrzeżem lotniska, obok stadionu Motoareny grupa dotarła do Centrum handlowego „Plaza” gdzie zakończyła wędrówkę.
Materiał opracował Tadeusz Perlik.