W dniu 30.09.2023r. odbyły się kolejne wędrówki z PTTK.
Trasa wiodła z Osiedla Bielawy
(Bielawy, które kiedyś były majątkiem – znajdował się tam folwark biskupów włocławskich. Istniał tam zespół dworsko-parkowy z parkiem założonym pod koniec XVIII wieku, o powierzchni około 3,4 ha. W jego wschodniej części wzniesiono neogotycki dwór – zapewne pod koniec XIX lub na początku XX wieku. Uległ on znacznym przekształceniom widocznym do dzisiaj – jego znaczna część została przebudowana i utworzono z niej budynek wielorodzinny. Pozostała część neogotycka została jednak zachowana i wyremontowana i wygląda dziś bardzo dobrze, choć trudno uwierzyć, że cały budynek był kiedyś dworem.)
przez Grębocin,
( We wsi zachował się kościół gotycki z XIII/XIV wieku, pierwotnie pw. św. Barbary, z wieżą dobudowaną około połowy XIV wieku, przebudowany w 1687[5]. W latach 1565–1945 ewangelicki, w XVII miejsce sporów na tle wyznaniowym, w latach 20. XX w. pozbawiony funkcji sakralnej, w latach 80. XX w. uległ dewastacji. Od roku 1998 remontowany, mieści Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa.)
Papowo Toruńskie,
(Wzmiankowana po raz pierwszy w 1409 roku, a w roku 1457 przeszła na własność Rady Miejskiej Torunia.
W dwudziestoleciu międzywojennym dzierżawcą majątku Papowo Toruńskie był inż. Wacław Hulewicz.
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa toruńskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego miejscowość liczyła 1243 mieszkańców. Jest drugą co do wielkości miejscowością gminy Łysomice.)
i nieistniejącą wieś Wałdowo, zajmowała teren pod Toruniem, na którym w latach 1960 – 1963 zostało wzniesione potężne przedsiębiorstwo o nazwie Zakłady Włókien Sztucznych "Elana" w Toruniu, które produkowały włókna poliestrowe. Wieś powstała w połowie XIX wieku, i była znana z tego, że na jej obszarze znajdowały się bogate zasoby czystego piasku. Kilka lat później zaczęto na obszarze wsi zakładać cegielnie. W połowie lat 70 – tych XIX wieku w Wałdowie znajdowała się Fabryka pieców, należąca do kupca z Torunia p. M. Schirmera. Na początku 90 – tych lat XIX wieku w Wałdowie znajdowała się posiadłość wdowy po dr Schulzu z Torunia, która obejmowała powierzchnię ponad 40 ha. W latach 1894-1895 posiadłość wdowy rozparcelowano na włości rentowe, otrzymując za jedną morgę cenę 120 – 150 marek. )
do ul. Curie Skłodowskiej. . Pogoda i humory dopisały.